Satış ve Danışma Hattı: (+90) 532 542 29 87 İngilizceTürkçe

HAKKIMIZDA

FİRMAMIZ HAKKINDA

      2005 yılından itibaren arge çalışmalarına başlanan 2006 yılında ilk protoripi kullanılan balık boylama makinelerimiz zaman içerisinde kullanım açısından ve teknik detayları bakımından mükemmel noktaya ulaştırılarak 2011 tarihinde patentlenmiş ve halen balık üretim ve yetiştirme tesislerinde 0,2 gram ile 500 gram aralığında balıkları boylamaktadır.

 

      2013 yılından itibaren deniz kuluçkahaneleri ve adaptasyon tesislerini de protföyüne katan firmamız 2016 yılı başı itibariyle yaklaşık 400 adet makine ile tüm Türkiye ve Azerbaycan, Rusya, Arnavutluk vb. ülkelerde balık üreticilerine boylama çözümleri sunmaktadır.

 

      Firma sahibi N. Ümit Türkmen' dir. 1990 yılında Eğridir Su Ürünleri Fakültesinden mezun olmuştur. Yaklaşık 20 yılı sahada balık üretim tesislerinde üretim mühendisliği, tesis müdürlüğü ve genel koordinatörlük yaparak geçirmiştir. Sahada yapılan çalışmaların en zorunun balık boylamak olduğunu görmüş ve bu konuda çözümler aramıştır. Zira o güne kadar kullanılan boylama makinelerinin balıklarda meydan getirdiği mekanik hasar balıklarda pul dökülmesine neden olmakta ve özellikle ılık sularda çok büyük kayıplar yaşamaktaydı.

 

      Bir makineciden çok bir balıkçı olarak tasarlanan makineler 0,2 gr çipura, levrek, sinarit gibi hassas balıkların bile yavrularını en küçük bir tereddüte yer vermeden boylamaktadır. Bir kamyon veya rekorkun rahatça dönebileceği alanlardan bir insanın zor geçeceği alanlarda boylama yapılabilmek için farklı tasarımlar yapılabilmekte ve uygulamada mükemmel sonuçlar alınmaktadır.

 

Ürteim 5 ana kategoride yapılmaktadır;

1 - BB1 

2 - BB2

3 - BB3

4 - BB4 GRUP

5 - BB5